Корзина
38 отзывов
Доставка по місту з післясплатою! Замовляйте по телефону!Замовляю!
Паливні брикети чи дрова? Вибір простий..
Контакты
База будівельних матеріалів "Будова 7"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380638900657
+380679656472
+380472712455
Виталий Стромец
УкраинаЧеркасская областьЧеркассыул. Риздвяна, 290
Карта

Паливні брикети чи дрова? Вибір простий..

Паливні брикети чи дрова? Вибір простий..

Опалення дровами, здавалося б, давно мало втратити свою актуальність і канути в небуття. Адже майже в кожному будинку є опалювальні системи. Однак не все так просто. Є ж ще лазні, сауни і каміни. Саме їм і потрібно деревна «підгодівля».

Паливні брикети чи дрова? Вибір простий..

Опалення дровами, здавалося б, давно мало втратити свою актуальність і канути в небуття. Адже майже в кожному будинку є опалювальні системи. Однак не все так просто. Є ж ще лазні, сауни і каміни. Саме їм і потрібно деревна «підгодівля». А так як це вже є не необхідністю, а рідкісним випадком побалувати себе, то і якості хочеться відповідні. Дрова є найбільш звичним матеріалом для підтримки вогню. Але їх поступово витісняють паливні брикети.


Що таке паливні брикети?
Паливні брикети, відомі також як «євродрова» - це один з представників твердого палива, який виготовляється шляхом прессування тирси та інших природних матеріалів під дуже високим тиском. Скріплює складові частини в єдиний брикет лігнін, що міститься в будь-якій рослині. Таким чином, при виготовленні євродров не використовуються ані клей, ні будь-які інші хімічні засоби, які могли б зашкодити довкіллю.

Паливні брикети бувають двох видів, проте різниця між ними не дуже велика:

Євробрікети РУФ
Вони виготовляються за технологією, описаної вище: спресовуються тріска і тирса, скріплюються між собою натуральним клейкою речовиною. Мають форму прямокутника. Найбільш оптимальний варіант, так як стоять вони недорого, але ціна на якості ніяк не відбивається.

 

Євробрікети Піні-кей
Виготовляються за тим же принципом, але на завершальному етапі вони ще й проходять процес випалу. В результаті евробрікети цього виду набувають природний захист від впливу вологи, що гарантує їх більш тривале зберігання.

За рахунок цього ціна на такі дрова вища, вони мають форму, наближену до звичайного поліна, з наскрізним отвором.

Що краще вибрати звичайні дрова або «євро»?
Паливні брикети, як і будь-який вироблений товар, має як свої позитивні сторони, так і негативні. У порівнянні з дровами брикети можуть похвалитися наступними перевагами:
• Горять у середньому в 4 рази довше, ніж звичайні дрова, що дозволяє витрачати їх в набагато меншій кількості.

• Згорають буквально до золи, залишаючи після себе її в кількості 1% від початкової маси матеріалу. Доречі, після згоряння дров залишається вугілля, що становить близько 20% від початкової кількості матеріалу. А золу від згорілих євродров можна використовувати як добриво для ґрунту: розсада на цьому місці буде рости краще завдяки збільшеній кількості калію.

• Тепловіддача євродвров значно вище, ніж у звичайних: різниця в 2 раза.
- Вони здатні підтримувати тепло буквально протягом усього процесу згоряння. Тобто, якщо у звичайних дров сила прогріву зменшується у міру горіння, а вугілля загасають протягом 15 хвилин, то у євродров рівень тепловіддачі не змінюється навіть коли від брикета вже залишились одні вугілля, які продовжують горіти ще протягом години. Це властивість вкрай корисно для любителів виїжджати на природу з мангалом.
- Вогонь від палаючих брикетів або іскор, практично не виділяє дим і запах. Таким чином, євродрова не завдають шкоди навколишньому середовищу і не заподіюють дискомфорту при знаходженні поряд з ними.

- Євродрова при спалюванні не виділяються речовини, які є шкідливими і небезпечними для здоров'я людини. Справа в тому, що в звичайних дровах містяться грибки та пліснява, які при згорянні гинуть, але створюють токсичний дим.
- В результаті горіння паливних брикетів не відбувається утворення сажі на стінках димаря.
• Компактність брикетів дозволяє істотно економити на площі: їх доставляють у вигляді акуратно укладених штабелів. Дрова можуть бути різної форми і розміру, що майже виключає можливість скласти їх акуратно. Більш того, дрова зазвичай «вивалюють» з вантажівки на будь-який вільний місце на ділянці, після чого вам доведеться самостійно перенести їх в сарай і розкласти там.

 

В цілому, всі позитивні сторони паливних брикетів можна було б умістити в одне слово: економія.Хочая, є кілька пунктів, що вигідно відрізняють паливні брикети від звичайних дров, що не мають відношення до ціни. Наприклад, одне з дуже великих переваг - чистота і порядок. Від звичайних дров дуже багато пилу, трісок і іншого сміття. Брикети таких складнощів не мають. Однак чи означає це, що брикети однозначно краще дров?

 

Переваги дров у порівнянні з брикетами
• Безперечним є те, що брикети горять довше і виділяють стабільне тепло, але ось спека вони виділяють менше, ніж дрова. Швидко прогріти приміщення за допомогою евродров не вийде, доведеться почекати.
• Якщо вам хочеться провести приємний вечір з книгою, чашкою міцного чаю і потріскують вогнем в каміні, від паливних брикетів доведеться відмовитися. Справа в тому, що евродрова не видані характерного для звичайних дров потріскування, що створює той самий неповторне відчуття домашнього тепла. Дрова здатні забезпечити такий ефект за рахунок води, що міститься в них і відсутньої в брикетах.
• Відсутність неприємного запаху від попелу. Що залишається після згоряння дров зола не має терпкого запаху, характерного для золи від евродвров.
• Брикети звичайної якості або типу РУФ можуть бути досить тендітними, іноді навіть здатні кришитися прямо в руках. Однак є брикети високої якості, вони міцніші.

Отже, це основні відмінності між паливними брикетами і звичайними дровами.

Однак є ще одне важливе питання, яке хвилює тих, хто сумнівається: що вигідніше купувати?

 

Питання в ціні!
Вартість паливних брикетів може бути різна в залежності від того, якої вони якості. Їх можна розділити на дві групи:
• Брикети екстра-класу. Для них характерна висока щільність: 1400 кг на метр кубічний. Вони довше горять, віддають більше тепла і залишають мінімум золи. Мають щільну структуру без тріщин.
• Брикети звичайної якості. Їх щільність складає близько 1000 кг на метр кубічний, мають шарувату структуру і більш схильні до пошкоджень. Крім того, вони мають меншу тепловіддачу, швидше прогорають і залишаю після себе більше осаду.

Так що ж краще?
Паливні брикети довше горять, займають менше місця, не залишають сміття, завдають менше шкоди навколишньому середовищу і обходяться дешевше, ніж звичайні дрова. Однак з заспокійливим потріскуванням сухого березового поліна в каміні не зрівняється ніщо. Та й протопити приміщення швидко за допомогою брикетного палива не вийде.
Таким чином, здійснюючи вибір між паливним брикетом і дровами, необхідно керуватися не тільки їх характеристиками і перевагами, але і власні плани на їх використання.

facebook twitter
Предыдущие статьи
social-icon
Loading...