Корзина
38 отзывов
Доставка по місту з післясплатою! Замовляйте по телефону!Замовляю!
Камені для лазні та сауни: вибираємо самостійно!
Контакты
База будівельних матеріалів "Будова 7"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380638900657
+380679656472
+380472712455
Виталий Стромец
УкраинаЧеркасская областьЧеркассыул. Риздвяна, 290
Карта

Камені для лазні та сауни: вибираємо самостійно!

Камені для лазні та сауни: вибираємо самостійно!

Щоб пара в лазні була легка, а жар у сауні рівномірний, необхідно не тільки правильно вибрати піч, треба ще уважно підібрати камені. Камені для лазні не менш важливі ніж піч. Які ж камені для лазні краще?

Щоб пара в лазні була легка, а жар у сауні рівномірний, необхідно не тільки правильно вибрати піч, треба ще уважно підібрати камені. До цього атрибуту парної існують досить високі вимоги.

Камені для лазні не менш важливі ніж піч. Які ж камені для лазні краще?

Камені повинні добре акумулювати тепло, а потім його віддавати протягом тривалого періоду часу;

Вони повинні мати високу щільність і однорідність, не повинно бути сторонніх вкраплень;
Обов'язково також відсутність радіоактивних або шкідливих для здоров'я домішок;
Важливий параметр — стійкість до високих температур і їх перепадів.
Така кількість вимог робить самостійний підбір каменів досить складним завданням. Знайти їх-не проблема, проблеми можуть початися потім. Наприклад, під впливом високих температур камені можуть виділяти шкідливі речовини, вони можуть розсипатися від різких температурних перепадів при попаданні на них води, так і радіаційний фон знайдених на природі каменів виміряти складно (якщо тільки у вас немає особистого дозиметра). Тому багато любителів банних процедур воліють купувати сертифіковані камені, тим більше що видів їх досить багато і є як недорогі варіанти, так і досить дорогі.

Кам'янки для лазні можуть мати різну форму


Але якщо ви вирішили вибрати камені для лазні своїми руками, пам'ятаєте, що їх структура повинна бути однорідною, а не шаруватої і не повинно бути ніяких сторонніх вкраплень. З досвіду банних любителів, найкраще камені, зібрані біля гірських річок. Щоб перевірити їх на міцність, потрібно гарненько один про одного постукати. Якщо немає осколків або видимих пошкоджень, можливо, це підходящий варіант.
Далі камені потрібно добре розігріти. При нагріванні вони не повинні виділяти запахів, на поверхні не повинні з'являтися плівки або які-небудь речовини. Після того як камені нагріваються (розжарити потрібно добре, майже до червоності), їх потрібно опустити у воду. Залишилися цілими екземпляри можуть зайняти місце у вашій печі, якщо пройдуть останній тест: уважно придивіться до каменів, зануреним у воду. Вони не повинні пускати бульбашки». Камені, які успішно пройшли всі випробування, можна укладати в кам'янку.

І ще: камені мають бути розміром 10-20см. Менші брати немає сенсу, вони не зможуть накопичити достатню кількість тепла, а великі дуже швидко лопнуть з-за нерівномірного нагрівання.

Як вибрати камені для лазні?

 Більшість каменів для лазні продають в двох варіантах - колоті та шліфовані.
Що вибрати – особиста справа кожного. При укладанні шліфованих каменів, між ними краще циркулює повітря, колоті камені за рахунок нерівній поверхні краще віддають тепло. З естетичної точки зору теж у всіх свої переваги: комусь подобається природна неоднорідність осколків, комусь миліша округлі оброблені боки.

Перевірити якість каменів можна кількома способами:

Відразу огляньте їх. Якщо є тріщини і сколи – такі камені не годяться.
Потім можна взяти два каменя і гарненько їх один об одного стукнути. Якщо видимих пошкоджень немає, значить камені нормальної якості.
Ну і найсерйозніше випробування чекає їх у вогні. Добре розігрійте камені, а потім полийте на них води (холодної) або закиньте в ємність з теплою водою. Якщо після такої процедури вони залишилися цілими, значить, їх можна закладати в піч.

Скільки каменів потрібно для лазні? Кількість каменів для кожного типу печі описано в посібнику користувача. Якщо ви робили піч самі, то розрахувати кількість можна виходячи з об'єму парної: на кожен метр об'єму (ширину в метрах помножити на довжину і висоту) потрібно 20-30 кг каменів.

Камені для кам'янки перед укладанням потрібно добре промити і висушити на повітрі. Сухі валуни укладаємо за принципом: найбільші внизу, самі дрібні зверху. Укладайте їх не щільно один до одного. Якщо камені округлої форми, це зробити легше, чим необроблені колоті, бо доведеться залишати зазори, щоб повітря добре циркулювало. І ще, якщо камені продовгувастої форми, то розташовувати їх потрібно «стоячи»: так повітря буде краще циркулювати, а камені прогріються рівномірніше.

Як правильно укладати каміння у кам'янці
Є особливості укладання для електричних печей. При розташуванні каменів між тенами (ТЕН -трубчастий електронагрівач) повинен залишатися зазор, щоб при температурному розширенні вони не зруйнували нагрівальні елементи. Для електричних печей також важливо, щоб вода не потрапляла на Тени, а для цього знову-таки підходять більш дрібні камені, укладені таким чином, щоб не було для води доступу до цієї частини печі.

Догляд за камінням простий: раз в півроку-рік їх потрібно перебирати, замінюючи пошкоджені і тріснуті екземпляри. Видаляти потрібно і ті, на яких від попадання масел і відварів трав утворився наліт.

До речі, ніхто не забороняє використовувати різні породи каменів в одній кам'янці. Наприклад, внизу можна розташувати породи простіше і дешевше, а зверху більш дорогі і красиві.

І пам’ятайте, у нас величезний вибір природного каменю без посередників. Оптові ціни! Доставка!

Легкої вам пари!

facebook twitter
Предыдущие статьи
social-icon
Loading...